Pierwszaki - Aktualności - KPP Olesno

Aktualności

Pierwszaki

Data publikacji 18.09.2017

Ogólnokrajowa akcja pn. „Bezpieczna droga do szkoły” obejmuje wszystkich „Pierwszaków” . Uczniowie, rozpoczynający naukę w szkołach podstawowych mogą liczyć na odwiedziny policjantów, którzy przypomną podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Ogólnokrajowa akcja pn. „Bezpieczna droga do szkoły” obejmuje wszystkich „Pierwszaków” . Uczniowie, rozpoczynający  naukę w szkołach  podstawowych mogą liczyć na odwiedziny policjantów, którzy przypomną  podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Policjanci z Olesna już w pierwszym tygodniu września zawitali w szkołach podstawowych na terenie powiatu oleskiego. Uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób należy poruszać się podczas codziennego spaceru do szkoły oraz podczas powrotu do domu. Każdy uczeń pierwszej klasy otrzyma książeczkę pt. „Pierwszaki”, dzięki której będzie mógł utrwalić wiadomości z zakresu znajomości znaków drogowych oraz bezpiecznych zachowań na drodze.

 Działania "Bezpieczna droga do szkoły" będą trwały do końca września. W tym czasie policjanci odwiedzą wszystkich pierwszoklasistów w powiecie oleskim.