Policjant z Gorlic wygrał 22 Oleskie Uliczne Biegi Pokoju

Data publikacji 09.05.2017

St.post Szymon Kulka zwyciężył w 22 Oleskich Ulicznych Biegach Pokoju. Reprezentant lekkoatletycznego teamu Komendy Głównej Policji pokonał ponad pięciokilometrową trasę w doskonałym czasie 14 min. i 28 sek. Puchar „Najszybszemu Policjantowi” wręczył Komendant Powiatowy Policji w Oleśnie insp. Tomasz Kubicki.

W sobotę (6 maja) już po raz 22 sympatycy biegów ulicznych spotkali się w Oleśnie. W tym roku bieg na dystansie 5km  po przeprowadzonej rewitalizacji  powrócił na tutejszy rynek.

W biegu głównym ,wśród 237 biegaczy najszybszym okazał się nasz kolega st.post. Szymon Kulka z Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach, który dystans 5km, 140m pokonał w doskonałym czasie 14min. 28s. Tym samym drugiego na mecie Piotra Drobnika - członka młodzieżowej kadry narodowej w biegach przełajowych - i trzeciego, zeszłorocznego zwycięzcę tego biegu - Pawła Ochala, wyprzedził o ponad minutę.

Szymon Kulka jest członkiem kierowanej przez insp. Tomasza Kubickiego Reprezentacji Komendanta Głównego Policji w lekkoatletyce. Oleski Komendant - wielokrotny reprezentant Polskiej Policji i medalista międzynarodowych zawodów rangi mistrzowskiej - ufundował Puchar dla " Najszybszego Policjanta". Szymon został również zdobywcą tego wyróżnienia.

Policjant z Gorlic jest aktualnym Mistrzem Polski w biegach na dystansach 5km, 10 km , półmaratonie i jednym w historii polskim Mistrzem Europy w biegach przełajowych .

W ramach biegu rozgrywana była również kategoria dla funkcjonariuszy służb mundurowych. Tutaj obowiązkowym był start w umundurowaniu i wysokich butach służbowych. Zwycięzcami tej rywalizacji zostali sierż.szt. Agnieszka Czyżewska z KPP Lubliniec i Karol Szuster reprezentujący KM PSP w Sosnowcu.