KPP Olesno

Aktualności

Grafik znakowania rowerów

Statystyka dnia

24.02.2017
Zatrzymani na gorącym uczynku0
Zatrzymani poszukiwani0
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący0
Wypadki drogowe0
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach0

Najczęściej czytane

 1. Kobieto świeć przykładem !

  8 marca olescy policjanci prowadzili działania profilaktyczne „Kobieto świeć przykładem”. Funkcjonariusze wręczali kobietom odblaskowe opaski oraz zachęcali do ich używania. Wszystko po to by piesi i rowerzyści byli lepiej widoczni a przez to bezpieczniejsi. Pamiętaj odblask może uratować twoje życie.

 2. Bezpiecznie przez tory

  5 marca olescy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Służby Ochrony Kolei z Kluczborka prowadzili działania mające poprawić bezpieczeństwo w rejonie przejazdów kolejowych w ramach kampanii - „Bezpieczny przejazd – zatrzymaj się i żyj”. Mundurowi przypominali zasady obowiązujące na skrzyżowaniach dróg z torowiskami i wręczali kierowcom ulotki promujące kampanię.

 3. Policjanci oddali krew w ramach akcji „spoKREWnieni służbą”

  Policjanci z Olesna przyłączyli się do ogólnopolskiej zbiórki krwi pod hasłem „spoKREWnieni służbą”- upamiętniającej Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych. Jej celem jest propagowanie idei niesienia pomocy drugiemu człowiekowi i promowanie honorowego krwiodawstwa. W trakcie zbiórki zebrano ponad 4 litry życiodajnego płynu.

 4. Możesz zostać jednym z nas - spotkanie z młodzieżą

  Policjanci oraz pracownik kadr oleskiej komendy w ramach działań promujących zawód policjanta spotkali się z maturzystami w Powiatowym Urzędzie Pracy. Licealiści z Praszki i Olesna dowiedzieli się o kryteriach przyjęć do służby w Policji oraz o kolejnych etapach postępowania kwalifikacyjnego. Mundurowi opowiedzieli również jak wygląda ich codzienna służba.

 5. 20-latek zatrzymany z marihuaną

  Do 3-lat więzienia grozi 20-latkowi z powiatu wieluńskiego, u którego policjanci znaleźli marihuanę. Kryminalni z oleskiej komendy przedstawili mu zarzuty posiadania narkotyków oraz przyrządu służącego do ich przetwarzania. Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie blisko 30 gramów suszu.

 6. Śmiertelny wypadek na DK-42

  Tragiczny wypadek w Faustiance. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący fordem focusem z nieustalonych przyczyn zjechał na lewy pas ruchu i zderzył się z jadącym z przeciwnego kierunku audi. Kierowca forda zginął na miejscu. Droga była całkowicie zablokowana. Ruch odbywał się wyznaczonymi przez policjantów objazdami. Apelujemy o bezpieczną i ostrożną jazdę.

 7. Uczniowie szkoły w Pludrach z wizytą w oleskiej komendzie

  Uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pludrach odwiedzili oleskich policjantów. Goście zwiedzili budynek komendy oraz dowiedzieli się jak wygląda służba policjantów w poszczególnych wydziałach. Spotkanie było również doskonałą okazją do rozmów o bezpieczeństwie. Policjant-profilaktyk przeprowadził pogadankę o bezpiecznym korzystaniu z internetu.

 8. Podsumowanie roku 2017 w oleskiej Policji

  Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu insp. Adam Tychowicz uczestniczył w naradzie rocznej oleskich policjantów. Tam podsumowano całoroczne ich wyniki. Wśród zaproszonych gości byli między innymi przedstawiciele Prokuratury Rejonowej w Oleśnie, władze samorządowe i policjanci z KPP w Oleśnie oraz jednostek podległych – KP Dobrodzień i KP Praszka.

Polecane strony

Zainstaluj wtyczkę Flash, aby zobaczyć odtwarzacz.

Polecane strony