KPP Olesno

Aktualności

Grafik znakowania rowerów

Statystyka dnia

2017-02-24
Zatrzymani na gorącym uczynku0
Zatrzymani poszukiwani0
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący0
Wypadki drogowe0
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach0

Najczęściej czytane

 1. Policjanci z Dobrodzienia otrzymali narkotesty

  Wójt gminy Zębowice Waldemar Czaja i Komendant Powiatowy Policji w Oleśnie insp. Tomasz Kubicki podpisali porozumienie w sprawie sfinansowania przez gminę zakupu narkotesterów dla policjantów z Dobrodzienia. Będą one wykorzystywane przez funkcjonariuszy, między innymi do eliminowania z ruchu kierowców, jeżdżących pod wpływem środków odurzających.

 2. Obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości

  Komendant Powiatowy Policji w Oleśnie insp. Tomasz Kubicki uczestniczył w powiatowych obchodach 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Uroczystości na oleskim Solnym Rynku rozpoczęły się od podniesienia flagi państwowej i odegrania Hymnu Państwowego. Na uroczystości obecni byli przedstawiciele władz samorządowych, administracyjnych, szkół, służb mundurowych, Nadleśnictwa, kombatanci oraz mieszkańcy Olesna. W rocznicowych obchodach uczestniczył także poczet sztandarowy oleskiej komendy. Część oficjalną zakończyła defilada pododdziałów. Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Oleśnie - na specjalnie przygotowanym stoisku policyjnym – prezentowali wyposażenie jakiego na co dzień używają i udzielali zainteresowanym informacji na temat swojej służby.

 3. Inauguracja książeczki profilaktycznej „Pierwszaki”

  Nadkom. Hubert Adamek – Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu pogratulował laureatom konkursu plastycznego „Pierwszy dzień w szkole? Opowiem Ci o bezpieczeństwie”. Najlepsze prace zostały opublikowane w książeczce „PIERWSZAKI” – profilaktycznej publikacji opolskiej policji. 10 000 egzemplarzy trafiło już do dzieci w całym województwie. Jednym z laureatów został uczeń Publicznej Szkoły Podstawowej w Wojciechowie.

 4. Zanim wybierzesz się na grzybobranie

  Zbieranie grzybów to dla wielu sposób na odpoczynek i hobby, jednak wybierając się do lasu zawsze powinniśmy pamiętać o swoim bezpieczeństwie. Warto powiadomić bliskich, gdzie idziemy i kiedy zamierzamy wrócić. Zawsze zabierajmy również ze sobą telefon komórkowy z naładowaną baterią. Dzięki niemu, w razie potrzeby, będziemy mogli wezwać pomoc. W miniony weekend przekonał się o tym 34-letni mieszkaniec Rybnika.

 5. Podsumowanie roku 2017 w oleskiej Policji

  Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu insp. Adam Tychowicz uczestniczył w naradzie rocznej oleskich policjantów. Tam podsumowano całoroczne ich wyniki. Wśród zaproszonych gości byli między innymi przedstawiciele Prokuratury Rejonowej w Oleśnie, władze samorządowe i policjanci z KPP w Oleśnie oraz jednostek podległych – KP Dobrodzień i KP Praszka.

 6. Policjanci zabezpieczali VIII maraton kolarski "Dobrodzieńska Seta"

  451 rowerzystów wyjechało na trasę VIII maratonu kolarskiego „Dobrodzieńska Seta”. Nad bezpieczeństwem uczestników tej największej rowerowej imprezy Opolszczyzny jak co roku czuwali policjanci z Olesna, Dobrodzienia i Komendy Miejskiej Policji w Opolu. Rowerowy maraton zorganizował Klub Turystyki Rowerowej „Jednoślad” z Dobrodzienia.

 7. Powołanie I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Oleśnie

  Podinsp. Waldemar Popczyk został powołany na stanowisko I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Oleśnie. Uroczysta zbiórka z tej okazji odbyła się w obecności I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu insp. Dariusza Szelwickiego. Podinspektor Waldemar Popczyk będzie sprawował nadzór nad pionem kryminalnym.

 8. Olescy policjanci na podium Wojewódzkiego Turnieju Patrol Roku 2017

  Sierżanci Karol Zając i Patryk Patrzykowski zajęli III miejsce w eliminacjach Turnieju "Patrol Roku 2017" na Opolszczyźnie. 22 funkcjonariuszy z całego województwa rywalizowało między innymi na macie sportowej, strzelnicy oraz policyjnym torze przeszkód. Policjanci, którzy zajęli I i II miejsce będą reprezentować nasz garnizon podczas wrześniowych zawodów ogólnokrajowych w Słupsku. Komendant Powiatowy Policji w Oleśnie insp. Tomasz Kubicki pogratulował policjantom wywalczonego miejsca na podium.

Polecane strony

Zainstaluj wtyczkę Flash, aby zobaczyć odtwarzacz.

Polecane strony