KPP Olesno

Aktualności

Grafik znakowania rowerów

Statystyka dnia

2017-02-24
Zatrzymani na gorącym uczynku0
Zatrzymani poszukiwani0
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący0
Wypadki drogowe0
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach0

Najczęściej czytane

 1. Powołanie I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Oleśnie

  Podinsp. Waldemar Popczyk został powołany na stanowisko I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Oleśnie. Uroczysta zbiórka z tej okazji odbyła się w obecności I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu insp. Dariusza Szelwickiego. Podinspektor Waldemar Popczyk będzie sprawował nadzór nad pionem kryminalnym.

 2. Akcja „Znicz 2018”- zadbajmy o swoje bezpieczeństwo

  Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych, wielu z nas wybierze się na cmentarz, żeby odwiedzić groby bliskich. Nie zapominajmy jednak o swoim bezpieczeństwie. Zabierajmy ze sobą tylko najpotrzebniejsze przedmioty. Pamiętajmy także o odblaskach, dzięki nim, będziemy widoczni na drodze. W rejonie cmentarzy w większości miast regionu zostanie zmieniona organizacja ruchu. Nad bezpieczeństwem będą jak co roku czuwać policjanci.

 3. Ćwiczenia "Zaginiony"

  Prawie dwie godziny trwały poszukiwania grzybiarza, który zaginął w lesie w okolicy Boroszowa. Działania prowadzili policjanci, przewodnicy psów patrolowo-tropiących, psa wyszkolonego do poszukiwań ludzi, funkcjonariusze Straży Leśnej oraz ratownicy Opolskiej Grupy Poszukiwawawczo-Ratowniczej. Odnaleziony mężczyzna był nieprzytomny. Po udzieleniu mu pierwszej pomocy został przetransportowany do szpitala. Jego życiu nic już teraz nie zagraża. Tym razem to tylko scenariusz ćwiczeń ale z podobnymi zgłoszeniami służby mierzą się co najmniej kilka razy w roku. Celem działań było sprawdzenie współpracy oraz poziomu mobilności poszczególnych służb w przypadku działań kryzysowych.

 4. Policjantka z Olesna na podium konkursu dla oskarżycieli publicznych

  Asp. Katarzyna Zając z Komendy Powiatowej Policji w Oleśnie zajęła drugie miejsce w Wojewódzkich Eliminacjach do I Ogólnopolskiego Konkursu dla policjantów – oskarżycieli publicznych. p.o. Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu podinsp. Bogdan Piotrowski pogratulował zwycięzcom i podziękował za udział w konkursie.

 5. Podsumowanie roku 2017 w oleskiej Policji

  Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu insp. Adam Tychowicz uczestniczył w naradzie rocznej oleskich policjantów. Tam podsumowano całoroczne ich wyniki. Wśród zaproszonych gości byli między innymi przedstawiciele Prokuratury Rejonowej w Oleśnie, władze samorządowe i policjanci z KPP w Oleśnie oraz jednostek podległych – KP Dobrodzień i KP Praszka.

 6. insp. Tomasz Kubicki wyróżniony przez Komendanta Głównego Policji

  W ubiegłym tygodniu w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie odbyło się uroczyste spotkanie Komendanta Głównego Policji nadinsp. dr Jarosława Szymczyka z policyjnymi sportowcami Wśród zaproszonych gości znaleźli się m. in.: gospodarz miejsca, prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego - Andrzej Kraśnicki, Andrzej Supron - zapaśnik, mistrz Świata i Europy, wicemistrz olimpijski, Andrzej Strejlau - były trener Reprezentacji Polski w piłce nożnej . Wśród zaproszonych i wyróżnianych znalazł się insp. Tomasz Kubicki Komendant Powiatowy Policji w Oleśnie, który wielokrotnie poczynając od 2005r powoływany był przez Komendanta Głównego Policji do kierowania Reprezentacją lekkoatletyczną Polskiej Policji.

 7. Obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości

  Komendant Powiatowy Policji w Oleśnie insp. Tomasz Kubicki uczestniczył w powiatowych obchodach 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Uroczystości na oleskim Solnym Rynku rozpoczęły się od podniesienia flagi państwowej i odegrania Hymnu Państwowego. Na uroczystości obecni byli przedstawiciele władz samorządowych, administracyjnych, szkół, służb mundurowych, Nadleśnictwa, kombatanci oraz mieszkańcy Olesna. W rocznicowych obchodach uczestniczył także poczet sztandarowy oleskiej komendy. Część oficjalną zakończyła defilada pododdziałów. Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Oleśnie - na specjalnie przygotowanym stoisku policyjnym – prezentowali wyposażenie jakiego na co dzień używają i udzielali zainteresowanym informacji na temat swojej służby.

 8. Wyhodował konopie – teraz odpowie za ich uprawę

  Zarzut uprawy konopi indyjskich usłyszał zatrzymany przez oleskich policjantów 25-letni mieszkaniec gminy Olesno. Mężczyzna w foliowym namiocie na posesji swoich krewnych uprawiał krzewy konopi. Takie przestępstwo zagrożone jest karą do 3 lat więzienia.

Polecane strony

Zainstaluj wtyczkę Flash, aby zobaczyć odtwarzacz.

Polecane strony