KPP Olesno

Aktualności

Grafik znakowania rowerów

Statystyka dnia

2017-02-24
Zatrzymani na gorącym uczynku0
Zatrzymani poszukiwani0
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący0
Wypadki drogowe0
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach0

Najczęściej czytane

 1. Ślisko na drogach - apelujemy o rozwagę

  Zimowe, często trudne warunki panujące na naszych drogach, silne opady śniegu i zamarzająca nawierzchnia znacznie zwiększają ryzyko przykrych zdarzeń na drogach. Dlatego zadbajmy o uważne i bezpieczne prowadzenie swoich pojazdów. Sprawdźmy stan techniczny samochodu, oczyśćmy go ze śniegu, a przede wszystkim jedźmy wolniej i zwracajmy uwagę na pieszych.

 2. Dbamy o bezpieczeństwo podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

  Jak co roku, nad bezpieczeństwem podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy czuwać będą policjanci. Na ulicach wszystkich miast zadba o to większa liczba patroli. Dziś olescy funkcjonariusze szkolili wolontariuszy, przypominając im m.in. podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas kwestowania. Policjanci apelują o to, by w każdej sytuacji wymagającej interwencji alarmować ich dzwoniąc pod bezpłatny numer telefonu 112. Oto kilka porad, które pozwolą uniknąć nieprzyjemnych sytuacji.

 3. Przewoził kokainę - wpadł, bo rozbił samochód w rowie

  Zatrzymany przez policjantów z Praszki 32-latek usłyszał zarzut posiadania narkotyków. Mężczyzna na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad swoim peugeotem i wjechał wprost do przydrożnego rowu. W rozbitym samochodzie funkcjonariusze znaleźli prawie 36 gramów kokainy. Zatrzymanemu grozi teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności. Badania krwi wykażą, czy 32-latek również nie prowadził pod wpływem środków odurzających.

 4. Powiatowe eliminacje Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym

  W Zespole Szkół Dwujęzycznych w Oleśnie odbyła się kolejna edycja powiatowych eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Zawodnicy musieli wykazać się wiedzą teoretyczną i praktyczną w zakresie przepisów ruchu drogowego. Jak co roku w pracach komisji konkursowej uczestniczyli policjanci oleskiej drogówki.

 5. Policjantka z Olesna na podium konkursu dla oskarżycieli publicznych

  Asp. Katarzyna Zając z Komendy Powiatowej Policji w Oleśnie zajęła drugie miejsce w Wojewódzkich Eliminacjach do I Ogólnopolskiego Konkursu dla policjantów – oskarżycieli publicznych. p.o. Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu podinsp. Bogdan Piotrowski pogratulował zwycięzcom i podziękował za udział w konkursie.

 6. Propozycja nie do odrzucenia dla noworocznych kierowców

  Dla tych, którzy po szampańskiej sylwestrowej nocy rano planują prowadzić samochód, mamy propozycję noworocznego postanowienia. Zanim wyruszymy w trasę, przespacerujmy się na dowolny komisariat, by tam sprawdźmy swoją trzeźwość. Będzie to wyraz naszej odpowiedzialności. Alkohol wypity dnia poprzedniego, nawet pomimo przespanej nocy, wciąż jest w naszym organizmie i negatywnie wpływa na naszą koncentrację i umiejętności za kierownicą.

 7. Kolejni potencjalni dawcy szpiku zarejestrowani

  Akcja rejestracji w bazie fundacji DKMS powstała z inicjatywy Komendanta Powiatowego Policji w Oleśnie insp. Tomasza Kubickiego, który zaoferował zorganizowanie rejestracji dla potencjalnych dawców komórek macierzystych i szpiku kostnego w kierowanej przez siebie jednostce policji. Była to pierwsza tego typu akcja organizowana przez KPP w Oleśnie, wcześniejsze działania pomocowe koncentrowały się głównie na wspieraniu honorowego krwiodawstwa.

 8. Bezpiecznie przez tory

  5 marca olescy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Służby Ochrony Kolei z Kluczborka prowadzili działania mające poprawić bezpieczeństwo w rejonie przejazdów kolejowych w ramach kampanii - „Bezpieczny przejazd – zatrzymaj się i żyj”. Mundurowi przypominali zasady obowiązujące na skrzyżowaniach dróg z torowiskami i wręczali kierowcom ulotki promujące kampanię.

Polecane strony

Zainstaluj wtyczkę Flash, aby zobaczyć odtwarzacz.

Polecane strony