KPP Olesno

Aktualności

Grafik znakowania rowerów

Statystyka dnia

2017-02-24
Zatrzymani na gorącym uczynku0
Zatrzymani poszukiwani0
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący0
Wypadki drogowe0
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach0

Najczęściej czytane

 1. Obchody Święta Policji w Oleśnie

  Uroczystą mszą świętą w intencji policjantów olescy funkcjonariusze oraz zaproszeni goście rozpoczęli obchody Święta Policji. W tym roku 32 policjantów otrzymało mianowania na kolejne stopnie policyjne. Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu  insp. Rafał Stanisławski i Komendant Powiatowy Policji w Oleśnie insp. Tomasz Kubicki podziękowali policjantom za bardzo dobrą pracę. Tegoroczne obchody dodatkowo związane były ze 100-leciem Odzyskania Niepodległości oraz 99 rocznicą powstania Policji.

 2. Światła rowerowe dla dzieci z Sowczyc

  Wychowankowie Domu Dziecka w Sowczycach otrzymali oświetlenie rowerowe i elementy odblaskowe. Wszystko za sprawą Państwa Agnieszki i Dariusza, którzy prowadzą fundację "ratownik.pro". Dzięki tej inicjatywie policjanci z Olesna wspólnie z darczyńcami przypięli oświetlenie do jednośladów dzieci w Sowczycach. Wychowankowie otrzymali również elementy odblaskowe.

 3. „Kręci mnie bezpieczeństwo” - służby ratownicze przypominają jak o nie zadbać w wakacje

  „Wakacje - bezpiecznie, zdrowo i kolorowo". Pod takim tytułem policjanci, strażacy, strażnicy miejscy, ratownicy medyczni oraz przedstawiciel sanepidu przeprowadzili pokaz służb ratowniczych. Podczas pokazu mówiono o bezpiecznym wypoczynku. Funkcjonariusze zwrócili szczególną uwagę na bezpieczeństwo podczas wypoczynku nad wodą.

 4. Kolejne rzutki ratownicze na wyposażeniu radiowozów

  Policjanci Komisariatu Policji w Dobrodzieniu otrzymali kolejny sprzęt do ratownictwa wodnego. Dzięki wsparciu Gmin: Dobrodzień i Zębowice na naszych radiowozach posiadamy sprzęt, który będziemy mogli wykorzystać w sytuacji zagrażającej życiu. To bardzo ważne aby policjanci posiadali rzutki i bojki ratownicze, szczególnie podczas wakacji. Wtedy zdecydowanie częściej dochodzi do utonięć. Policja stale prowadzi działania zmierzające do zapewnienia bezpieczeństwa w rejonach kąpielisk i niestrzeżonych akwenów. W akcję aktywnie włączyli się: zastępca burmistrza Dobrodzienia Marek Witek oraz wójt gminy Zębowice – Waldemar Czaja, którzy osobiście przekazali sprzęt ratowniczy dla policjantów z Dobrodzienia. Będzie on wykorzystywany przez policjantów podczas patrolowania akwenów wodnych w Myślinie, Zębowicach, Radawiu i Bzinicy.

 5. Rzutki ratownicze dla dobrodzieńskich policjantów

  Gmina Dobrodzień zakupiła rzutki ratownicze dla policjantów komisariatu. Sprzęt ten jest pomocny w ratownictwie wodnym. Dzięki niemu można pomóc tonącemu nie narażając własnego życia. Rzutki trafiły już na wyposażenie policyjnych radiowozów. Będą wykorzystywane podczas patrolowania akwenów i niestrzeżonych kąpielisk.

 6. Podsumowanie roku 2017 w oleskiej Policji

  Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu insp. Adam Tychowicz uczestniczył w naradzie rocznej oleskich policjantów. Tam podsumowano całoroczne ich wyniki. Wśród zaproszonych gości byli między innymi przedstawiciele Prokuratury Rejonowej w Oleśnie, władze samorządowe i policjanci z KPP w Oleśnie oraz jednostek podległych – KP Dobrodzień i KP Praszka.

 7. Policjanci i strażacy kontrolują miejsca letniego wypoczynku

  Policjanci z Olesna czuwają na bezpieczeństwem harcerzy i zuchów wypoczywających na obozie w Kucobach. Mundurowi podczas wizyt w ośrodku sprawdzają drożność dróg dojazdowych do ośrodka, dróg ewakuacyjnych, łączność, zabezpieczenia miejsc noclegowych i innych miejsc, w których przebywają uczestnicy obozów. Ponadto policjanci są w stałym kontakcie z komendantem obozu w celu zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom.

 8. Ruszyła akcja „Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą"

  Zbliżają się wakacje, a wraz z nimi czas wypoczynku oraz rekreacji w wodzie i nad wodą. W tym okresie niestety dochodzi również do większej liczby tonięć. By zapobiegać tego typu wypadkom, podczas finału IV Ogólnopolskich Zawodów Funkcjonariuszy Policji w Ratownictwie Wodnym w dniu 2 czerwca br. w Augustowie, Policja zainaugurowała akcję „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”.

Polecane strony

Zainstaluj wtyczkę Flash, aby zobaczyć odtwarzacz.

Polecane strony